Як ефективно використовувати обладнання для підводного полювання взимку
Так ми із друзями зустрічаємо Новий рік уже 4 роки поспіль, ще зі студентства. Не робити ж перерву в улюбленому хобі через такі дрібниці як мороз чи лід на річках! Уявіть: морозний день, укритий льодом кар’єр та 10 відчайдух у водолазних костюмах і червоних святкових ковпачках, які просовують у щойно вирубану ополонку новорічну ялинку та радісно стрибають слідом за нею…
Ризик є, але справа того варта
Насправді за цими веселощами – роки тренувань, спеціальне навчання й отримання дайверських сертифікатів. Занурення під кригу вважаються досить небезпечними: ризик переохолодження, відмови дихального обладнання при низьких температурах, імовірність не знайти ополонку в темній воді. У нашій компанії, на щастя, не було жодного нещасного випадку, але я знаю й тих, кому не пощастило. І все ж таки, незважаючи на ризики, відмовитися від можливості випробувати себе на міцність та провести незабутні півгодини під водою майже неможливо. Тому просто намагаємося дотримуватися правил безпеки: застосовуємо спеціальне зимове спорядження, ходимо по кілька осіб, зв’язавшись мотузкою, кінець якої залишається на поверхні під пильною увагою товаришів.
Марш-кидок по снігу, бензопила та інші розваги
Кар’єр, який ми обрали для підводного святкування, – один із найчистіших у нашому регіоні. Дістатися до берега можна лише пішки, перейшовши бродом невеличкий струмок. Тому доводиться залишати машини майже за кілометр до місця занурення та переносити все обладнання на собі. Підняти все одразу не вдається, тому робимо 2-3 спроби. Тепер потрібно зробити ополонку: щонайменше 1,5 м на 1,5 м, щоби пролізли і люди, і ялинка. Із року в рік усе змінюється: минулого грудня льоду взагалі не було, а от 2 роки тому довелося різати 40 см криги бензопилою.
Одягання займає майже годину, а вага спорядження – більше 20 кг
Кілька шарів термоізолюючої білизни, товстий зимовий гідрокостюм, неопренові рукавички, шолом, маска, ласти, ніж, занурення без якого суворо заборонені. Свинцевий пояс, без якого вода виштовхуватиме тебе – від 2-3 до 10-15 кг, залежно від ваги дайвера. Компенсатор плавучості (надувний жилет, який тримає тіло у воді), акваланг – ще 12-15 кг. І, звісно, ковпак Діда Мороза поверх шолома – все таки святкуємо Новий рік!
Важко замерзнути сильніше, ніж за півгодини під льодом
Останні 2 роки більшість членів нашої команди перейшла на зимові гідрокостюми, які стримують холод. Але їхня ціна вимірюється тисячами доларів, тому ми починали зі звичайних літніх. Коли опиняєшся в такому костюмі у крижаній воді, вона приникає скрізь, наповнюючи холодом кожну клітинку, і трохи зігрівається лише завдяки теплоті твого тіла.
- В Никополе жестоко убили волонтера, которая помогала военным — СМИ
- Медики рассказали украинцам, как правильно питаться во время пандемии COVID-19
- Боевики заминировали гражданский сектор Зайцево на оккупированном Донбассе — фото
- Карантин в Днепре продлили до конца апреля: что запрещено
- День Ипатия Чудотворца: история и традиции праздника 14 апреля
- Что находится за нашей орбитой