Росія почала знищувати дані про жертв репресій СРСР
У Росії ще з 2014 року таємно знищуються архівні облікові картки з відомостями про репресованих в СРСР.
Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА, про це стало відомо газеті «Комерсант«.
З листа директора Музею історії ГУЛАГу Романа Романова раднику президента РФ Михайлу Федотову стало відомо, що знищення документів відбувається на підставі засекреченого міжвідомчого наказу 2014 року.
«У разі якщо укладений вмирав або гинув в таборі, його особиста справа відправлялося на безстрокове зберігання. А якщо людина звільнявся, то його справа знищувалося, але складалася архівна картка, де вказувалися ПІБ, рік і місце народження, пересування укладеного між таборами і табірними пунктами , а також дата звільнення «, — розповів в листі Романова.
Нестиковка даних спливла тільки навесні 2018 року, коли дослідник Сергій Прудівський намагався знайти інформацію про репресованого селянина Федора Чазов. Його брат Григорій вижив після розстрілу, зміг дійти в 1938 році до голови всеросійського ЦВК Михайла Калініна, але знову був відправлений на розстріл. Федір Чазов отримав п’ять років таборів і був висланий в Магаданську область.
«Я запросив УМВС по Магаданської області. Вони відповіли, що особиста справа в’язня було знищено ще в 1955 році згідно з наказом тих років. При цьому з’ясувалося, що архівна облікова картка теж була знищена», — розповів Прудковскій.
У поліції відповіли, що видалили документ на підставі міжвідомчого наказу під грифом «для службового користування» від 12 лютого 2014 року «Про затвердження настанови з ведення та використання централізованих оперативно-довідкових, криміналістичних та розшукових обліків, що формуються на базі органів внутрішніх справ РФ».
«Термін зберігання карток на засуджених — до досягнення ними (засудженими) 80-річного віку. Термін зберігання картки на Чазова Федора закінчився в 1989 році, знищена картка за актом від 11 вересня 2014 року», — заявив начальник інформаційного центру УМВС Росії по Магаданської області Михайло Серьогін.
В облікових картках репресованих зберігається унікальна інформація — куди був відправлений засуджений до таборів, чи вижив, перекладався чи з одного табору в інший.
Це не єдиний приклад знищення матеріалів. У 2014 році мешканка Московської області Ніна Трушина намагалася знайти інформацію про своє родича, засудженого в 1939 році, і отримала відповідь з УМВС по Магаданської області про те, що облікова картка відкладена на знищення на підставі службового наказу.
Як повідомляла НАРОДНА ПРАВДА, раніше в ЦРУ розсекретили документи з доказом того, що Гітлер насправді не помер.
- В Никополе жестоко убили волонтера, которая помогала военным — СМИ
- Медики рассказали украинцам, как правильно питаться во время пандемии COVID-19
- Боевики заминировали гражданский сектор Зайцево на оккупированном Донбассе — фото
- Карантин в Днепре продлили до конца апреля: что запрещено
- День Ипатия Чудотворца: история и традиции праздника 14 апреля
- Что находится за нашей орбитой